La Liga: Barcelona utrpěla zvrat mimo domov, prohrála 0:4 s Osasunou

Comments · 31 Views

V osmém kole La Ligy Barcelona utrpěla první porážku v sezóně, když venku prohrála 2:4 s Osasunou, čímž ukončila sérii sedmi výher Kopačky Mbappe.

Krátce po začátku utkání poslala Zaragoza v dresu Osasuny přesný centr od levé spodní čáry. Budimír vyskočil v pokutovém území vysoko a hlavičkou prolomil branku Barcelony a otevřel tak skóre hostujícího týmu. Barcelona propadla 0:1. Ve 28. minutě se pak v rychlém protiútoku chopila příležitosti Zaragoza. Tváří v tvář útočícímu brankáři Peñovi v klidu zatřepal míčem a snadno poslal míč do prázdné branky. Osasuna zvýšila svůj náskok na 2:0 a situace Barcelony se stala vážnější.

Po začátku druhého poločasu Barcelona konečně našla rytmus útoku. V 53. minutě se o střelu z dálky mimo pokutové území pokusil Paul Victor ve třetím dresu Barcelony. Míč v pokutovém území poskakoval, brankář chyboval a nakonec se dokutálel pod branku, Barcelona snížila skóre na 1:2. Osasuna však nebyla ovlivněna. V 72. minutě fauloval Budimir Domingos poblíž pokutového území. Rozhodčí rozhodně nařídil pokutový kop. Pokutový kop se ujal sám Budimír a úspěšně vstřelil dvojbranku. Barcelona opět zaostala 1:3.

Když se zápas chýlil ke konci, v 86. minutě vystřelil Breton z Osasuny z horní části oblouku a míč letěl přímo do mrtvého rohu. Peña s tím nemohl nic udělat a skóre se stalo 1-4. I když se v přestávce pokusil Barcelonský Yamar nádhernou střelou z dálky levné kopačky, aby tým vrátil gól, stejně se to nakonec nepodařilo změnit. Barcelona prohrála 2:4.

Po této prohře se náskok Barcelony v průběžném pořadí zmenšil, ale i tak dočasně obsadila první místo se 4bodovým náskokem. Osasuna nastřádala 14 bodů a vedla si velmi dobře. Tento zápas přiměl Barcelonu zažít nelítostnou konkurenci a bil na poplach pro následující zápasy. Je potřeba urychleně vyřešit defenzivní kličky týmu.